V kostce

Nukleus

„V temnotě vás zaujme osvícený artefakt ve tvaru přibližně čtyřmetrové krychle. Přistoupíte blíže. Každá ze stěn je ozářena jedním z projektorů. Zvědavost vám nedá a spolu s dalšími diváky vstoupíte dovnitř. Vše potemní a audiovizuální show začíná.“

Projekt je netradiční formou multimediálního díla tvaru krychle, která uzavře diváka mezi čtyři stěny synchronizované projekce. Formát Nukleus je osobitou reminiscencí počátků kinematografie, dob kinetoskopů a nickelodeonů, ovšem při použití současných digitálních technologií. Na rozdíl od současného boomu 3D kin a 3D filmu, které dojem prostorovosti utváří pouhou iluzí, je v případě tohoto formátu skutečně divák fyzicky obklopen obrazem a zvukem. Obdobně je tomu při porovnávání s videomappingem – projekcí na architekturu.

https://vimeo.com/projectnukleus

Projekt vznikl pod hlavičkou Napříč.cz v těsné spolupráci s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity a realizují ho studenti předmětu PV114 Produkce kolektivního audiovizuálního díla.

Aktuálně oslovujeme partnery a sponzory se zájmem o podporu projektu.

Iluzionista

Námět krátkého filmu nás zavede do světa, který je daleko za hranicí naší reality. Čas ani prostor se zde neřídí podle přírodních zákonů, na které jsme byli dosud zvyklí. Je to svět plný kouzel a iluzí. Svět, který navštěvujeme ve snech. Svět, kde nic není nemožné a všechno je možné… Víte, možná přijde i kouzelník. Jste si ale jisti, že ho chcete potkat?

Média

Munie 06/04/14 Vstúpte s nami do Nuklea
MUNI 23/04/14
Brněnský deník Rovnost 09/04/14
Lemur 29/10/14 Projekt Nukleus nabídl divákům jiný pohled na film

Creative producers

Robert Král
Zdeněk Filipec

Tvůrci

Jiří Starý
Milan Doležal
Kryštof Zvolánek
Tomáš Šťastník
Antonín Hojný
Petr Sečkář
Ondřej Marčík
Pavlína Koščová
Radek Gomola
Dariya Romanchuk
Luboš Hajtinger
Nikola Linhart

Partneři

Napříč.cz
Fakulta informatiky MU
LEMMA

Za finanční podpory
Statutárního města Brna

Kontakt

nukleus(at)napric.cz