Blog

27-03-2014 Kryštofova Zpověď

Já dělám Nukleus.

Hmmmm, a co to je?

Tuto otázku teď docela slýchám. Ale pořád vlastně nemám nijakou unifikovanou odpověď, kterou bych mým zvídavým kamarádům nebo lidem, se kterýma jedu výtahem řekl.

Proč prostě nemám naučenou frázi a vždy používám jiná slova? PROTOŽE NUKLEUS NELZE JEDNODUŠE UNIFIKOVAT. Nukleus nelze kategorizovat. Nukleus nelze postavit vedle žádného filmu a měřit jej. Nukleusu nelze říct, hej ty teď budeš navždy vypálen na DVD a bude se na tebe prášit prach. Nukleus je jedinečný a stojí mimo hodnoty, které obyčejný konzumník ve svém nudném životě vnímá. Nukleus přináší zcela nové hodnoty, překonává trapné pokusy zatraktivizovat film do 3D, 4D, 5D. Nukleus nelíbá prdele náhodným kolemjdoucím, aby mu dali co nejvíc peněz.

Nukleus je projekt, který žije svým vlastním životem a my osvícení lidé, kteří jsme měli to štěstí a spadli do jeho sítí, jsme jenom prostředníky jeho plánu. Snažíme se konkretizovat jeho abstraktní myšlenky, touhy a vášně. Nikdo z nás neví, co to vlastně ten Nukleus je, a přestože nám od začátku pod nohy hází klacky, my každý takovýto klacek vezmeme a překonáme, protože víme, že nám to přinese další poznání a sám velký Nukleus bude o další krok blíže ke své konkrétní formě. Hází je taky do špic, do předního kola když jedem šedesátkou z kopce. Ano občas to bolí, ale láska neumírá. Láska pouze sílí.

Dnešní den byl pro mne v poznání jádra Nukleu taky významný. Na postprodukční schůzce jsem si totiž uvědomil, že to půjde. Konečně začínáme mít hmatatelné výsledky, vše vyklíčováno, první pořádně vychytaný přechody mezi plátny, první skvělý a krásný rendery od Jirky a vymazlenej sound od Šťávy. Je to krásný. Je to víc než krásný. Signál je jasnej, NUKLEUS bude skvělej. Už se nemohu dočkat! A víte co je nejlepší? Nukleus nelze nahrát na youtube.

Kryštof Zvolánek, kameraman a střihač

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>